Výcvik ČSV

Kdy začít s výcvikem?

Čím dříve, tím lépe.

Výcvik je z počátku vlastně výchova štěňátka, které jsme si právě přinesli domů, je to upevňování vztahu mezi majitelem a štěnětem. Za první tzv. výcvik se dá považovat i socializace.

Pokud máte možnost navštěvovat cvičák, začněte tam své štěně brát co nejdříve (po ukončeném očkování). Z počátku se štěnětem necvičíme, ale pouze ho necháváme aby se seznámil s prostředím cvičáku. Je to pro štěně skvělá příležitost, jak poznat spoustu cizích lidí, cizích psů. Štěně se naučí vnímat cvičák jako místo, kde se může po psím způsobu pořádně vyblbnout. Naučí se sem těšit! Což je pro budoucí výcvik velmi důležité.

Základní pravidla výcviku a výchovy

Pes lidské řeči nerozumí. Každý cvik musíte psu nějak vysvětlit, ukázat mu, jak má udělat to co po něm chceme. Např. při povelu "sedni" - zatlačíte psovi na zadek, ať ví, že si má sednout.
Vyslovení povelu je vždy na prvním místě, poté se psem manipulujete a po správném provedení povelu vždy pochvalte nebo dejte odměnu! Výcvik ukončete vždy v dobrém, nikdy potrestáním. Při nácviku jednotlivých povelů postupujte od jednoduchého ke složitému  - postupně a zvolna. Buďte důslední.

Jednotlivé povely

připravujeme